Czy seksualne fantazje są czymś normalnym?

Nie istnieje chyba osoba, która nigdy nie marzyła by o swoim idealnym seksualnym stosunku.  Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy będzie się to odbywało świadomie, czy też podczas snu.  Wyobrażenia mogą również dotyczyć ciężkich do realizacji fantazji lub też takich, których zrealizowania można się po prostu obawiać. 

Seksualne fantazje

Seksualne fantazje stanowią odzwierciedlenie skrywanych przez nas seksualnych potrzeb. Niewątpliwie, nie każdej i też nie dosłownie. Kobiety marzące o gwałcie, w cale nie muszą chcieć jego zrealizowania w rzeczywistości. Jest to jednakże pewien sygnał, iż w związku potrzebne są nowe emocje, większa ilość wrażeń i znacznie odważniejszej aktywności seksualnej. Sposoby fantazjowania mogą się różnić, z uwagi przed wszystkim na płeć. Panie wola zwykle partnerów bezimiennych, bogato obrażonych przez matkę naturę, którzy będą albo wielbili kobietę, albo brutalnie nad nią dominowali. Mężczyźni preferują raczej fantazjowanie o konkretnym obiekcie, takim jak chociażby pupa ich szefowej. Zmyślona partnerka zawsze będzie mieć twarz i inne części ciała. Uprawianie z nią seksu zwykle będzie odzwierciedleniem jego własnej kochanki. W fantazjowaniu oczywiście nie ma nic złego, o ile nie jest to notoryczne i uciążliwe.

Wówczas łatwo jest o zdradę, a nawet i powstanie obsesji. Niepokojącym symptomem są także zaburzenia erekcji w przypadku zwykłego współżycia, mężczyzna będzie skazany na leki na poprawę potencji, takie jak viagra, gdzie podczas seksualnych marzeń nie ma z tym choćby najmniejszych problemów.

Seksualne obsesje

Chwila, w której marzyciel przestaje już odróżniać rzeczywistość od swoich fantazji, nazywa się po prostu obsesją. Tego typu zaburzenia powinny zostać poddane leczeniu jak każde inne problemy natury psychicznej.  Chory mężczyzna poza własnymi fantazjami przestaje zupełnie interesować się życiem i coraz częściej dąży do tego, aby móc je urzeczywistnić. Nawet nie zważając na osoby bliskie. Większość spośród seryjnych gwałcicieli cierpi właśnie na seksualne obsesje. Nie oznacza to wcale, iż na temat naszych fantazji seksualnych nie należy z nikim rozmawiać. Szczera rozmowa z własnym partnerem o marzeniu wypróbowania zupełnie nowej pozycji czy też chęci odgrywania scenek erotycznych, będzie jak najbardziej na miejscu. Niekoniecznie jednakże musimy mówić, iż pociąga nas kolega czy też koleżanka z pracy.

Skrywane pragnienia

Erotyczne fantazje zwykle występują same na skutek dłuższej przerwy od aktywności seksualnej. To zupełnie normalne zjawisko. Mózg pragnie zaspokajać nasze potrzeby, jak również przywracać nas do osób gotowych do prokreacji. Jednakże tak samo często marzą także partnerzy, którzy codziennie wydają się być w pełni zadowoleni z typu seksualnego pożycia. Dzieje się tak także wówczas, kiedy przynajmniej jedno z partnerów chce urozmaicenia seksu lub też wprowadzenia do niego wybranych elementów, będących dla niego atrakcyjnymi.

Tak długo, jak będziemy w pełni świadomi swoich seksualnych fantazji i zdajemy sobie sprawę, które spośród ich elementów są szkodliwe dla nas w codziennych życiu, tak wszystko będzie w najlepszym porządku. Nie musimy także przejmować się marzeniami swojego partnera, nawet jeżeli dotyczyć będą wybranej osoby. Tak długo, jak prawdziwe seksualne życie będzie udane, nie powinniśmy być w żaden sposób zagrożeni. Warto też doceniać szczerość w takim wyznaniu. Osoby, które chcą zdradzić albo już zdradzają, raczej nie będą się chciały przyznać do fantazji na takie tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *