Nieporozumienia w związku a seks

Zwykło się mówić, że o relacji w związku najwięcej mówi pożycie seksualne partnerów. Okazuje się, że w stwierdzeniu tym jest sporo prawdy.  Otóż seks jest dowodem miłości, uznania, akceptacji, czułości i bliskości. O tego typu czynnikach, nie można mówić w momencie, kiedy partnerzy cały swój wolny czas spędzają jedynie na kłótniach i wypominaniu sobie rzeczy z przeszłości. Nie ma także w takim wypadku co liczyć na to, że obaj partnerzy będą mieli ochotę na wspólne igraszki w łóżku, choć zwykle tego typu sytuacje silniej oddziałują na psychikę kobiet niż mężczyzn. Jednak jak nieporozumienia w związku mogą zniszczyć wasze życie seksualne?

Spokój i harmonia w związku

Czym jest związek?

Na początku odpowiedzmy sobie na to pytanie. Jest to nic innego jak wzajemna relacja dwojga ludzi, którzy pałają do siebie uczuciem. Kochają się, szanują, wspierają i wspólnie stawiają czoła pojawiającym się na ich drodze problemom. Partner jest nieustannie zachęcany i motywowany przez partnerkę, która stara się na każdym kroku dodać mu sił i podkreślać to ile on dla niej znaczy, a mężczyzna stara się zapewnić swojej kobiecie jak największe poczucie bezpieczeństwa i opieki, a także wspierać ją i pomagać w realizacji jej celów.

Taka relacja, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że odrzuca na bok wszystkie negatywne emocje, a wady partnerów- nikt z nas nie jest przecież idealny- schodzą na drugi plan i nie są żadną przeszkodą. W związku, w którym panują właśnie takie nastroje, zachowana jest także równowaga psychofizyczna partnerów. Oznacza to, że czują się oni dobrze w swoim towarzystwie, a także akceptują oni siebie nawzajem.

Miłość wręcz się z nich wylewa, dlatego chcą sfinalizować swoją potrzebę bliskości właśnie poprzez seks. Seks zaczyna się w głowie i jest to stwierdzenie jak najbardziej zasadne. Kiedy zarówno kobieta jak i mężczyzna czują się dobrze, a także są pewni swoich uczuć, rośnie w nich pożądanie, a także wspominana już potrzeba bliskości.

Jak kłótnie zniszczą wasze życie seksualne?

Każdy ma gorszy dzień, w każdym związku zdarzają się nieporozumienia. Jednak w przypadku niektórych par, urastają one do rangi prawdziwej kłótni na noże, wymiany ostrych epitetów, a także wypominania sobie wad i błędów z przeszłości. Czy w tym wypadku dalej będziecie mieć ochotę na seks? Oczywiście że nie, a w szczególności na pewno nie kobiety. By zaczęły one odczuwać seksualne pożądanie, muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo nie tylko pod względem fizycznym, ale przede wszystkim psychicznym.

Częste kłótnie i nieporozumienia, skutecznie są wstanie to poczucie bezpieczeństwa zakłócić, a w miejsce dawnej miłości i pożądania, wkradnie się złość, frustracja, a także nieodparte poczucie krzywdy. Wówczas o jakimkolwiek zbliżeniu nie ma nawet mowy, gdyż u kobiety załącza się mechanizm obronny i zaczyna ona swojego partnera traktować jako potencjalne zagrożenie.

Mężczyźni z kolei nie potrzebują dużą, by osiągnąć podniecenie. Nie mniej jednak, widok partnerki ciągle nie w humorze i ciągle rzucającej epitetami i kolejnymi powodami do kłótni, może ich zapędy znacznie osłabić, a tym samym, będą szukać zaspokojenia swojej potrzeby bliskości w innym miejscu. Partnerki właśnie w ten sposób, mogą pchnąć swoich mężczyzn w ramiona innej kobiety. Niezaspokojona potrzeba seksualna, może także w mężczyźnie wzbudzić agresję i determinację, co może spowodować również zachowania nacechowane agresywnie w sytuacjach intymnych. Warto więc zadbać o swoją relację, jeśli łączy was naprawdę gorące uczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *